8.05 "Dzień Bibliotekarza i Bibliotek" rysujemy i kolorujemy bibliotekę.

15.05 "Dzień Rodziny" rysujemy, malujemy , wyklejamy członków swojej rodziny. "Dzień Rodziny" tworzymy drzewo genealogiczne na dużym formacie.

21.05 "Dzień Kosmosu " tworzymy Układ Słoneczny  z uwzględnieniem wielkości i wyglądu planet.

23.05 "Dzień Żółwia" tworzymy żółwia z talerzyków papierowych i masy plastycznej.

25.05 " Dzień Afryki " tworzymy krajobraz sawanny przy użyciu farb plakatowych.

26.05 "Dzień Mamy" serduszko wyklejanka z bibuły jako prezent dla mamy.

Świetliki za maj rozdane🤗

A to nasz wspólny czas na świetlicy 😍

Dziękuję dzieciom za wspólny czas, piękne rękodzieło, uczestnictwo w zajęciach,  wysiłki i starania przy wykonywaniu prac plastycznych, za dziecięcą radość i szczerość 🩷🩵💛🤗🤗🎨🌈☀️🏆🥰


8 czerwca uczniowie klasy szóstej wybrali się na swoją ostatnią wycieczkę klasową do Opola. Jedną z atrakcji był przejazd pociągiem. Po przybyciu na miejsce obejrzeliśmy nowo odsłonięty pomnik Kory - Olgi Sipowicz. Następnie poszliśmy na spacer po Starym Mieście. Tu oglądaliśmy gwiazdy artystów na jednym z deptaków, podziwialiśmy kamieniczki, obserwowaliśmy życie miasta. Po godzinie udaliśmy się do kina na premierę filmu dla młodzieży pt."Drzewo magii". Następnie każdy mógł kupić sobie jakieś pamiątki. W drodze na dworzec zatrzymaliśmy się na lody. Zmęczeni i jednocześnie zadowoleni wróciliśmy z wycieczki :)


Trzech uczniów naszej szkoły: Magdalena Biłobran i Hanna Osadnik z klasy III oraz Michał Marek z klasy VI wzięło udział w XXXII  Wojewódzkim Konkursie ,,Śląskie Beranie’’ w Izbicku, prezentując swoje umiejętności gawędziarskie. Ich występy wyróżniały się bardzo dobrą znajomością śląskiej mowy, swobodą sceniczną oraz zaangażowaniem. Pokazali wysoki poziom artystyczny, godnie reprezentując naszą szkołę. Udział w konkursie był cennym doświadczeniem i okazją do pielęgnowania regionalnych tradycji oraz kultury Śląska.


Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. W tym roku do zbiórki monet, oprócz uczniów, dołączyły także dzieci z pobliskiego Przedszkola. Akcję koordynowała Szkolna Kasa Oszczędności (SKO). Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się zebrać łącznie 676,05 zł. Cała kwota została przekazana organizatorowi zbiórki ,,Towarzystwu Nasz Dom’’ w Warszawie. Akcja została przeprowadzona na rzecz Dzieci z całej Polski, które z różnych przyczyn nie wychowują się we własnej rodzinie. Dziękujemy za okazane serce i wsparcie potrzebujących.


Szanowni Państwo,
rusza nabór uczestników na półkolonie letnie w dniach 27.07-31.07.2026 r. organizowane przez PSP w Jaryszowie. Koszt półkolonii letnich wynosi 370,00 zł. Wszystkich chętnych prosimy o pobranie załączonych dokumentów i ich wypełnienie oraz dostarczenie do sekretariatu szkoły do dnia 08.06.2026 r. Dokonanie wpłaty na konto Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaryszowie 89 8907 1021 2003 2000 2369 0004 do dnia 19.06.2026 r tytułem: imię i nazwisko uczestnika, półkolonie PSP Jaryszów Liczba miejsc ograniczona - 30 uczestników, liczy się kolejność wpływu kart.

 

Karta kwalifikacyjna

RODO

Klauzula informacyjna

Regulamin

Program