25 maja bardzo ważny dzień dla uczniów klasy 4. W tym dniu odbył się egzamin na kartę rowerową. Po części pisemnej, czyli rozwiązaniu testu wiedzy z zakresu ruchu drogowego uczniowie przystąpili do części praktycznej. Szkolne podwórko zamieniło się w miasteczko ruchu drogowego. Wszystkie konieczne manewry i umiejętności uczniowie wykonali bezbłędnie. Wszystkim składamy serdeczne gratulacje z okazji zdobycia swoich pierwszych, oficjalnych uprawnień do poruszania się po drogach publicznych. Życzymy szerokiej drogi.


 

Apel z okazji Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się w naszej szkole 30 kwietnia 2026r.
Podczas uroczystości uczniowie kl 4 pięknie przedstawili zarys historyczny wydarzenia. Słuchacze mieli okazję zapoznać się również z faktem jak ważna dla Polaków jest Konstytucja. Wszystko odbyło się w barwach biało czerwonych.


22 kwietnia 2026 uczestniczyliśmy w gminnych rozgrywkach mini piłki nożnej w Ujeździe. Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w zawodach.

Nadeszła wiosna i przyszedł czas wysiewu i nasadzeń w szkolnym ogródku. Nasi uczniowie w ramach zajęć kreatywnych z przyrody założyli warzywnik, w którym rośnie sałata, szczypior, cebulka i rzodkiewka. Na rabatach kwiatowych wysadziliśmy sadzonki aksamitek, które każda klasa wyhodowała na szkolnym parapecie. Warzywa pięknie rosną i z pewnością zjemy je wkrótce na szkolnym śniadaniu a kwiaty sadzone jesienią i obecnie wkrótce rozrosną się i zakwitną. Przy okazji takich działań zgłębiamy wiedzę na temat mieszkańców naszych ogrodów: dżdżownic, pszczół, motyli, mrówek. Dowiadujemy się ile dobra dla przyrody czynią te małe organizmy. Ostatnio założyliśmy hodowlę dżdżownic i mogliśmy obserwować jak przerabiają resztki organiczne na nawóz, wzbogacając w ten sposób glebę w cenne składniki. Świat przyrody jest fascynujący i wiele jest w nim do odkrycia.


19 maja uczniowie klas trzecich ze szkoły w Jaryszowie i Sieroniowicach wzięli udział w eliminacjach gminnych I Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Małego Mistrza Ortografii".

Rywalizacja wśród wszystkich 13 uczestników była bardzo wyrównana. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą ortograficzną. 

Dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły.