SUKCESY NASZEGO UCZNIA W PŁYWANIU
- Szczegóły
Iwo Koźlak uczeń III klasy naszej szkoły zaczął pływać w wieku 5=4 lat. Potrafi pływać wszystkimi stylami: klasycznym, dowolnym, motylkowym i grzbietowym. Od prawie dwóch lat należy do Klubu Sportowego Kronos w Strzelcach Opolskich. Posiada licencję zawodniczą Polskiego Związku Pływackiego. Razem z klubem często wyjeżdża na zawody sportowe. Udało mu się kilka razy zająć jedno z trzech pierwszych miejsc na podium. Wszystkie sukcesy podlegają międzynarodowej klasyfikacji i można je znaleźć na stronie www.swimrankings.net.
Gratulujemy i życzymy dalszym sukcesów!
POWIATOWA OLIMPIADA MATEMATYCZNA - ETAP GMINNY
- Szczegóły
15 maja najtęższe umysły matematyczne klas drugich i trzecich z Jaryszowa i Sieroniowic wzięły udział w etapie gminnym "Powiatowej Olimpiady Matematycznej", której organizatorem jest PSP im. Marka Prawego w Jemielnicy. Ta część olimpiady odbywała się w PSP im. Adama Mickiewicza w Ujeździe. Uczniowie zmagali się z niełatwymi zadaniami konkursowymi w zakresie dodawania i odejmowania oraz mnożenia i dzielenia. Zadania sprawdzały także umiejętności dokonywania obliczeń zegarowych, wagowych i porównywania temperatury. Uczniowie musieli też wykazać się znajomością liczb rzymskich oraz logicznym myśleniem, a także znajomością obliczania obwodu figur geometrycznych. Z dumą ogłaszamy, że w kategorii klas drugich drugie miejsce zajął Wiktor Nowara, uczeń kl. 2 SF, a w kategorii klas trzecich miejsce 3 zajął Iwo Koźlak. Wyżej wymienieni uczniowie przechodzą do etapu powiatowego, który odbędzie się już w Jemielnicy. Gratulujemy laureatom podium i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie olimpiady.
PROJEKT "NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI"
- Szczegóły
14 maja uczniowie szkoły w Sieroniowicach zakończyli całoroczny projekt edukacyjny "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki". Tym razem szukaliśmy matematyki na wakacjach. Rozwiązaliśmy zadania związane z czasem, zakupem pamiątek. Mimo deszczu za oknem, zorganizowaliśmy piknik w klasie. Każdy udał się do klasowego sklepiku, by dokonać drobnych zakupów. Był czas na swobodne rozmowy, szacowanie i cieszenie się smakami lata. W kilku grupach dzieci zaplanowały wycieczkę pieszą do Balcarzowic dla 30 osób. W swoich planach uwzględniły poczęstunek, gry i zabawy oraz dodatkowe atrakcje. Wszyscy zgodnie współpracowali. Teraz z uśmiechem na buziach czekamy na wakacje.
VII BIEG CHARYTATYWNY ŚLADAMI ZEFLIKA
- Szczegóły
WYCIECZKA KLAS I-III DO OPOLA
- Szczegóły
We wtorek15 maja odbyła się całodzienna wycieczka klas 1-3 z Sieroniowic i Jaryszowa do Opola. W pierwszej kolejności odbyły się zajęcia muzyczne w Filharmonii Opolskiej. Pierwszej grupie zaprezentowano i omówiono następujące instrumenty: flet poprzeczny, tubę i ksylofon, a drugiej fortepian, skrzypce i waltornię. Nasi uczniowie popisali się ogromną wiedzą, a muzycy wyczerpująco odpowiadali na ich pytania. Prezentowano także dźwięki instrumentów zarówno solo, jak i w kanonie. Uczniów zaproszono do wspólnego zaśpiewania popularnej piosenki "Panie Janie" oraz do "grania ciałem", czyli wystukiwania rytmu na częściach ciała oraz pokazywania gestów rękoma. Zajęcia bardzo przypadły dzieciom do gustu. Potem zjedliśmy śniadanie i wybraliśmy się do ZOO. Tam także na zmianę grupowo odbywały się zajęcia: w czasie, gdy jedna grupa zwiedzała ZOO, druga miała zajęcia o uchatkach kalifornijskich. Potem nastąpiła zmiana, i pierwsza grupa wysłuchała ciekawych informacji na temat opieki nad młodymi zwierzętami w ZOO oraz dowiedziała się, jakie "maluchy" aktualnie posiada ogród zoologiczny, a druga grupa w tym czasie poszła zwiedzać ZOO. Na zakończenie wszyscy zjedli pyszny obiad, a na deser lody, shake'a lub granitę. Mimo początkowo niesprzyjającej aury, niebo wypogodziło się i mogliśmy się cieszyć wspaniałą wycieczką, z której wszyscy wrócili zadowoleni.



