W myśl zasady "W zdrowym ciele, zdrowy duch" uczniowie kl. 2 S poznawali wiadomości na temat ludzkiego ciała. Omówiliśmy podstawowe funkcje naszych układów wewnętrznych, czytaliśmy ciekawostki o ludzkim sercu i mózgu. A potem przyszła pora na sprawdzenie, ile zapamiętaliśmy oraz co wiemy, a co trzeba doczytać. Podczas różnych aktywności uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami.


 

W kwietniu uczniowie Szkoły Filialnej w Sieroniowicach poszukiwali związku między sportem a matematyką. Uczestniczyli w zajęciach projektowych rozwiązując sportowe zadania matematyczne a następnie łączyli wiedzę teoretyczną z własnym planowaniem zadań sportowych. Dzięki temu dostrzegli, że w sporcie należy dobrze planować, liczyć czas, punkty,odległości, rozpoznawać figury geometryczne. Uczniowie wykazali się kreatywnością w przygotowywaniu konkurencji a uzyskane wyniki wpisywali do tabeli. Następnie dokonywali obliczeń, porównań. To był aktywnie spędzony czas, który udowodnił, że sport ma wiele wspólnego z królową nauk.


24 kwietnia w piątek odbył się w naszej szkole zdrowy kącik śniadaniowy. Dzień wcześniej dzieci pięknie nakryły stoliki oraz przygotowały opaski na wejście na śniadanie. W piątek przygotowaliśmy produkty, rozwiązaliśmy zagadki o warzywach i owocach. Założyliśmy opaski i mogliśmy we wspaniałej atmosferze spożyć posiłek. Były bułki z masłem, a do wyboru twarożek, jajko, majonez, ser żółty. Z warzyw natomiast sałata, pomidorki, papryka, szczypiorek, ogórek i własnoręcznie wyhodowana rzeżucha. Do popicia smaczna herbata. W miłym towarzystwie taki posiłek smakował pysznie. A w czwartek stworzyliśmy pracę plastyczną pt. "Talerz zdrowego żywienia". W ruch poszły nożyczki i gazetki sklepowe. Wybieraliśmy tylko zdrowe produkty. Prace  pięknie się prezentowały.


 

Przedszkolaki z Sieroniowic w ramach tygodnia dbania o naszą Planetę, przygotowały Dzień Oceanu, zapraszamy na fotorelację.


Dzisiaj, w przeddzień Dnia Ziemi, klasy 1-3 ze Szkoły Filialnej w Sieroniowicach uczestniczyły w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Panią Agnieszkę, przedstawicielkę Związku Międzygminnego "Czysty Region" w naszej gminie. Z ciekawej prezentacji, uzupełnionej wyjaśnieniami prowadzącej, dzieci dowiedziały się ciekawostek o śmieciach, ile przeciętny człowiek ich wytwarza, a co najważniejsze jakie są ich rodzaje. Uczniowie bezbłędnie rozwiązali quiz o śmieciach i prawidłowo odpowiadali na pytania. Dzięki temu odpowiednio posortowali przygotowane "śmieci edukacyjne". Każda grupa świetnie poradziła sobie z zadaniami. Na koniec były wspólne zdjęcia. Bardzo dziękujemy za fajne wprowadzenie nas w tematykę dbania o nasze środowisko naturalne.W nawiązaniu do tematyki dbania o środowisko i całą naszą planetę po warsztatach z Panią Agnieszką, klasa 2 i 3 wykonały pracę plastyczną "Kochamy Ziemię" przy użyciu papierowych talerzyków, kolorowego papieru oraz szablonów. Była to bardzo przyjemna lekcja.