OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH W SZKOLE W SIERONIOWICACH
- Szczegóły
Czwartek 30 kwietnia, przed majówką obfitował w różne aktywności związane z naszymi świętami narodowymi. Najpierw uczniowie SF wysłuchali krótkiego opowiadania na temat powstania naszej konstytucji. Następnie obejrzeli film edukacyjny, który treściwie opisywał poszczególne dni: Dzień Solidarności Ludzi Pracy, Dzień Flagi RP oraz Dzień Konstytucji 3 Maja. Na podstawie opowiadania i filmu uczniowie wykonali pierwsze zadanie- uzupełnienie tekstu z lukami oraz przepisanie go do zeszytu ładnym pismem. Następnie wykonali pracę plastyczną pt. "Polska w makach", na której maki ułożone były na konturach Polski na kształt flagi. Potem kl. 1 i 2 zajęły się "Skarbami Polski"- wyszukiwaniem szczegółów na dużym obrazku. Kl. 3 miała z kolei bardzo ambitne zadanie: podpisanie poszczególnych polskich województw oraz sąsiadów Polski. Na zakończenie przypadło najprzyjemniejsze zadanie, mianowicie zagadki na temat zawodów oraz gry i zabawy z nimi związane. I chyba ta aktywność najbardziej spodobała się uczniom, a tym samym zwieńczyła nasze przygotowanie się do obchodów majowych.
WARSZTATY O HIGIENIE JAMY USTNEJ
- Szczegóły
W drugiej połowie kwietnia nasi uczniowie oraz przedszkolaki uczestniczyli w warsztatach dotyczących higieny jamy ustnej. Podczas spotkań z praktykantką dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi środkami i rzeczami, które można używać do pielęgnacji i higieny jamy ustnej. Chętne osoby otrzymały dokładny instruktaż czyszczenia zębów szczoteczką oraz używania nici dentystycznej.Poruszony został również temat zdrowego odżywiania się. Dzieci wykonały plakaty, rozwiązywały zagadki i quizy. Starsi poznali różnych specjalistów z zakresu stomatologii oraz symptomy chorób spowodowanych brakiem odpowiedniej higieny lub zaniedbaniem wizyt kontrolnych u dentysty. Był również czas na zadawanie pytań, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Dziękujemy za wspólne spotkania i przekazaną wiedzę.
NAUKA PRAWIDŁOWEJ HIGIENY JAMY USTNEJ W PRZEDSZKOLU W SIERONIOWICACH
- Szczegóły
Dzisiaj odwiedziła nas w Przedszkolu w Sieroniowicach Pani Praktykantka. Dzieci poznały prawidłowe techniki w myciu zębów.
SUKCES UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE
- Szczegóły
Dwójka uczniów szkoły w Jaryszowie odniosła sukces w XI Ogólnopolskim Konkursie na Gadkę organizowanego w ramach Miesiąca Języka Ojczystego 2026, którego finał odbył się w sobotę w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Julia Heide z klasy III i Jakub Osadnik z klasy VI zaprezentowali wysoki poziom umiejętności oratorskich, zachwycając jury oraz publiczność swoją swobodą wypowiedzi i barwnym językiem.
Konkurs zgromadził finalistów z różnych regionów kraju, a rywalizacja była bardzo wyrównana. Uczniowie naszej szkoły wyróżnili się jednak talentem narracyjnym i starannym przygotowaniem, zdobywając uznanie komisji konkursowej. Ich sukces jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej oraz dowodem na to, że warto rozwijać pasje i umiejętności od najmłodszych lat.
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz życzymy im kolejnych osiągnięć w następnych konkursach.
UCZNIOWIE KLASY TRZECIEJ Z JARYSZOWA Z WIZYTĄ W DZIENNYM DOMU SENIORA W NIEZDROWICACH
- Szczegóły
Klasa III szkoły w Jaryszowie, w połowie kwietnia odwiedziła Dzienny Dom Seniora w Niezdrowicach, sprawiając uczestnikom wiele radości. Uczniowie przedstawili program artystyczny o tematyce wiosenno-wielkanocnej. Nie zabrakło pięknych piosenek, wierszy oraz serdecznych życzeń dla Seniorów.
Występ dzieci został bardzo ciepło przyjęty przez Seniorów, którzy z uśmiechem i wzruszeniem oglądali przygotowane przedstawienie. Dziękujemy Pani Kierownik OPS Małgorzacie Bachen za zaproszenie oraz bardzo miłe przyjęcie nas.



