OSTATNIA WYCIECZKA KLASY VI DO OPOLA
- Szczegóły
8 czerwca uczniowie klasy szóstej wybrali się na swoją ostatnią wycieczkę klasową do Opola. Jedną z atrakcji był przejazd pociągiem. Po przybyciu na miejsce obejrzeliśmy nowo odsłonięty pomnik Kory - Olgi Sipowicz. Następnie poszliśmy na spacer po Starym Mieście. Tu oglądaliśmy gwiazdy artystów na jednym z deptaków, podziwialiśmy kamieniczki, obserwowaliśmy życie miasta. Po godzinie udaliśmy się do kina na premierę filmu dla młodzieży pt."Drzewo magii". Następnie każdy mógł kupić sobie jakieś pamiątki. W drodze na dworzec zatrzymaliśmy się na lody. Zmęczeni i jednocześnie zadowoleni wróciliśmy z wycieczki :)
,,ŚLĄSKIE BERANIE’’
- Szczegóły
Trzech uczniów naszej szkoły: Magdalena Biłobran i Hanna Osadnik z klasy III oraz Michał Marek z klasy VI wzięło udział w XXXII Wojewódzkim Konkursie ,,Śląskie Beranie’’ w Izbicku, prezentując swoje umiejętności gawędziarskie. Ich występy wyróżniały się bardzo dobrą znajomością śląskiej mowy, swobodą sceniczną oraz zaangażowaniem. Pokazali wysoki poziom artystyczny, godnie reprezentując naszą szkołę. Udział w konkursie był cennym doświadczeniem i okazją do pielęgnowania regionalnych tradycji oraz kultury Śląska.
,,GÓRA GROSZA’’
- Szczegóły
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. W tym roku do zbiórki monet, oprócz uczniów, dołączyły także dzieci z pobliskiego Przedszkola. Akcję koordynowała Szkolna Kasa Oszczędności (SKO). Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się zebrać łącznie 676,05 zł. Cała kwota została przekazana organizatorowi zbiórki ,,Towarzystwu Nasz Dom’’ w Warszawie. Akcja została przeprowadzona na rzecz Dzieci z całej Polski, które z różnych przyczyn nie wychowują się we własnej rodzinie. Dziękujemy za okazane serce i wsparcie potrzebujących.
XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA GADKĘ „GADAJCIE, DLACZEGO LEPIEJ ŻYĆ NA WSI NIŻ W MIEŚCIE” - NASI UCZNIOWIE W FINALE
- Szczegóły
Nasi uczniowie Julia Heide, Jakub Osadnik, Magdalena Biłobran, Hanna Osadnik, Michał Marek i Józef Piszniok zgłosili się do udziału w tegorocznym XI Ogólnopolskim Konkursie na Gadkę. Temat konkursu: „Gadajcie, dlaczego lepiej żyć na wsi niż w mieście.”
Z radością informujemy, że wystąpienia Julii Heide (w kategorii DZIECI) i Jakuba Osadnika ( w kategorii JUNIOR) zostały zakwalifikowane do finału, który odbędzie się 25 kwietnia 2026 w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
GRATULACJE!
Gadka bierze również udział w głosowaniu publiczności, które rozpocznie się 13 kwietnia o godzinie 18:00 i potrwa do 23 kwietnia do godziny 23:59.
Poniżej linki do głosowania. 😊
Kategoria DZIECI: https://youtu.be/exxXor2_b6A?feature=shared
Kategoria JUNIOR: https://youtu.be/K4tJ6U8Rovw?feature=shared
https://www.facebook.com/share/p/18JMdG3b7A/
https://www.facebook.com/share/17KDmJcAs7/








