ZAJĘCIA KULINARNE W RAMACH PROJEKTU "MY W KULTURZE - JESTEŚMY TACY SAMI"
- Szczegóły
15 stycznia grupka uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z KGiGW Jaryszów odwiedziła Zespół Placówek Oświatowych w Leśnicy. Wspólnie wzięliśmy udział w zajęciach kulinarnych realizowanych przez ZPO w ramach projektu "My w kulturze - jesteśmy tacy sami" . Panie z KGiGW przeprowadziły wartościowe, pyszne i angażujące warsztaty kulinarne, łączące tradycję regionalną z nowoczesnym podejściem do gotowania. Razem zrobiliśmy chałki z kruszonką, paszteciki z pieczarkami, pizzerinki, kurtoszkołacz i cynamonki. Na zakończenie usiedliśmy do wspólnego posiłku, podczas którego próbowaliśmy wszystkich przygotowanych wypieków. Było bardzo interesująco, smacznie i wesoło. Takie warsztaty to piękny przykład budowania integracji międzypokoleniowej i współpracy.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA ŚWIĄTECZNA’’
- Szczegóły
17 grudnia 2025 roku, w szkole w Jaryszowie wręczono nagrody wszystkim uczestnikom szkolnego konkursu plastycznego pt. ,,Najpiękniejsza bombka świąteczna’’. Tradycyjnie już od wielu lat, konkurs ten jest w naszej placówce organizowany i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Zadaniem każdego z uczestników było ozdobienie w szkole i przedłożenie do oceny jednej bombki z wykorzystaniem swoich materiałów i narzędzi. W tym roku było aż 60 wykonawców tych pięknych, lśniących i pomysłowych bombek, które zawieszono na świątecznej choince w szkolnym korytarzu.
Wyniki konkursu:
klasy I – III:
I miejsce: Julia H., Hanna H., Laura B., Hanna O., Dorota S.
II miejsce: Maja H., Vanessa G., Julia K., Paweł J., Maciej C.
III miejsce: Aleksander Ż., Michał S., Jakub M., Kamil K., Zuzanna Z., Hanna S., Magdalena B., Laura B., Alex K., Kacper Sz., Dominik K., Antonina W., Ryszard R., Filip B., Franciszek R.
klasy IV – VI:
I miejsce: Paulina K., Zuzanna G., Agata S., Joanna U.
II miejsce: Zofia S., Karolina H., Julia K., Sylwia S., Julia L., Pola W., Adam S., Milena K., Julian C., Marcel K., Zofia M., Anna K.
III miejsce: Karol C., Julia P., Karolina G., Michał K., Dominik N., Emilia K., Karol S., Wojciech K., Alex W., Laura Z., Nel P., Amelia L., Sebastian P., Emilia K., Julia B., Magdalena H., Jakub O., Martyna Sz.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział w konkursie.
Miesiąc grudzień na naszej świetlicy szkolnej w Sieroniowicach
- Szczegóły
5.12 Dzień Wolontariusza - Tworzymy kartki świąteczne z różnych materiałów jako akcja pomocy samotnym osobom.
6.12 Mikołajki - Malujemy postać Świętego Mikołaja , odręczny szkic i malowanie obrazka farbami plakatowymi.
6.12 Dzień Anioła. Tworzymy anioły z masy solnej, suszymy i zdobimy farbami akrylowymi.
Zimowy karmnik dla ptaków- tworzymy prace plastyczne z różnych materiałów .
"Pejzaż zimowy" wyklejanka na czarnym tle z użyciem pasteli. Domki i drzewa zimową porą.
"Słodkie, kolorowe pierniczki" - dekorujemy lukrem a artystyczne wzory. Słodka zabawa kolorami.
"Magiczne Boże Narodzenie"- malujemy farbami plakatowymi .
A tak tworzymy nasze dzieła świetlicowe 😀
Dziękuję dzieciom za wspólny czas, piękne chwile i cudowne prace 🤗
ŻYCZENIA
- Szczegóły
JASEŁKA W JARYSZOWIE
- Szczegóły
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 19 grudnia w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Jaryszowie, uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Dziękujemy małym aktorom za piękny występ, paniom Ilonie Morawiec-Konieczny i Adrianie Miszteli za przygotowanie i rodzicom klasy trzeciej za pomoc, zaproszonym gościom za obecność.
Wśród gości znaleźli się m.in.: burmistrz Hubert Ibrom, pani dyrektor GZO Magdalena Weber-Koziarska, radni i sołtysi Jaryszowa, Sieroniowic, Nogowczyc i Balcarzowic.
W atmosferze wzruszeń można było dzielić się konkretnym dobrem. Szkolna Kasa Oszczędności i Rada Rodziców zorganizowały zbiórkę pieniędzy na leczenie absolwenta naszej szkoły Wojtka Ogazy.
Po występie wszyscy udali się do szkoły na przygotowany przez Radę Rodziców poczęstunek. Za co również dziękujemy.



